Aizsardzība no zibens daudzdzīvokļu mājās

   Kad noris būtiskas izmaiņas mūsu klimatiskajā zonā, saasinās problēma, vai dzīvojamās mājas, saimniecības un citas nozīmes ēkas tiek rūpīgi aizsargātas no tiešās zibens izlādēšanās iesperšanas. 2010. gadā zibens izraisīja pat par 146,55 procentiem vairāk ugunsgrēkus nekā 2009. gadā (Ugunsdrošības aizsardzības un glābšanas departamenta, kurš iekļauts LR Iekšlietu ministrijā, statistika ).
   Bieži iedzīvotājs, kurš dzīvo daudzdzīvokļu mājā, uzskata, ka ir aizsargāts no zibens iesperšanas un ka šī problēma ir aktuāla tikai privāto māju iedzīvotājiem. Statistika apliecina, ka ne velna! Zibens iesperšanas iespējamība daudzdzīvokļu mājā nav ne par cik mazāka. Un neviens cits par jums neparūpēsies, ja uz sava kopējā īpašuma neiemontēsiet zibeņnovedēju. Jau padomju laikos iemontētie zibeņnovedēji kļuvuši par darbnespējīgiem, jo izmantotie vienkāršie materiāli jau ir nolietojušies. Bieži par novadītājiem, kuri domāti zibens izlādēšanās uztveršanai un tās novadīšanai zemē, montētāji un citi „speciālisti“, kuri vajag vai nevajag kāpj uz jumta un kaut ko meistaro, izmanto antenas. Veicot jumta atjaunošanas darbus, galvenokārt netiek pieliktas rūpes, lai esošais zibeņnovedējs tiktu saglabāts, vēl jo vairāk, lai tas tiktu atjaunots. Novadītāji vienkārši tiek nogriezti. Visbīstamākais ir tas, ka šāds sakārtots jumts (bieži vien renovējot, ēka tiek apsiltināta vai tai tiek uzlikts skārds) var zibeni izprovocēt, bet tikt galā ar tā sekām nespēj. Nepietiek ar to, ka māja tiek bojāta, bet cieš arī cilvēki un apsvilinās mājdzīvnieki, kurus bieži vien pēc tam nākas iemidzināt. 
   Daži uzņēmumi, kuri nodarbojas ar daudzdzīvokļu māju renovēšanu, jau vairs negaida dienu, kad tiks veikta ēkas pabeigšanas apstiprināšana valsts komisijai, bet jau laicīgi, vēl nesaņemot lietu no ugunsdrošības un glābšanas dienesta speciālista, parūpējas par renovējamās ēkas zibens aizsardzības atjaunošanu vai no jauna to ierīko ar atestētu zibens aizsardzības darbu uzņēmēju palīdzību. UAB Ežiukai ir ierīkojuši zibens aizsardzības ierīces desmitiem daudzdzīvokļu mājām visā Lietuvā, var Jums piedāvāt profesionālu palīdzību par pieņemamāko cenu. Mūs rekomendē Lietuvas zibens aizsardzības asociācija kā līderi zibens aizsardzības jomā.

  

Ezēnu komanda

Par konsultēšanu vai darbu pasūtīšanu sazinieties ar Ramūnu: +371 268 25575, info@ezeni.lv

Aizsardzība no zibens daudzdzīvokļu mājās